Pridružili smo se 23. izvedbi Evropskega tedna mobilnosti, s temo »Udoben javni prostor – za vse«.

Z akcijo želimo učence in starše spodbuditi k trajnostni mobilnosti, zmanjšanju prometne gneče, onesnaževanju zraka, hrupu, hkrati pa s takim ravnanjem izboljšujemo zdravje, telesno aktivnost, druženje…

V tednu od 16. 9. 2024 do 20. 9. 2024, izvajamo »PEŠBUS« in s tem zagotavljamo večjo varnost učencev in hkrati motiviranost, da pot do šole prehodijo.

»Vstopne« postaje PEŠBUS-a so na naslednjih relacijah:

• Zoisov park – odhod – 7.00
  • Parkirišče pri TUŠ-u odhod – 7.15
  • Šentilj – pri Času – odhod – 7.00
  • Sladoledarna Petra – odhod – 7.10

Pri spremstvu učencev nam pomagajo člani Društva šoferjev in avtomehanikov Mislinja, saj se vsako jutro organizirano peš do šole poda več kot 60 učencev od 1. do 5. razreda.

»Potniki« Pešbusa imajo knjižice-vozovnice, v katere vsako jutro dobijo štempiljko za uspešno sodelovanje. Podporo in material za izvedbo Pešbusa nam je nudil IPoP – Inštitut za politike prostora v okviru programa Aktivno v šolo in zdravo mesto, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.