Za izposojo knjig v šolski knjižnici skrbita knjižničarki Natalija Taja PETRUŠIĆ in Katja RODOŠEK.

DELOVNI ČAS ŠOLSKE KNJIŽNICE

vsak šolski dan od 7.00 do 14.00

V šolski knjižnici je učencem na voljo raznolika zbirka leposlovja (knjige za domače branje, bralno značko in prosti čas) in veliko strokovne literature. Lahko pa tudi  prebirajo različne mladinske revije.

Član knjižnice je vsak učenec od vpisa do zaključka šolanja. Knjige si učenci izposodijo na dom za 14 dni, z možnostjo podaljšanja. Gradiva za bralno značko in domače branje ne podaljšujemo. Učenci si lahko na dom izposodijo praviloma največ 3 naslove gradiva. Za drugačne primere se dogovorijo s knjižničarko. Čitalniškega gradiva (priročniki, enciklopedije, leksikoni) ne izposojamo na dom.

Učenci, ki bi radi naročili katerokoli revijo, naročilnico zanjo dobijo v knjižnici, kamor izpolnjeno vrnejo do konca septembra.