V četrtek, 5. 9. 2024, smo bili na OŠ Mislinja deležni visokega obiska. Učence šole je obiskal najvišji slovenski odbojkar, ki je barve Slovenije zastopal na Olimpijskih igrah v Parizu, Sašo Štalekar.

Sašo je svojo odbojkarsko pot pričel pri svojih šestnajstih letih ravno v mislinjskem klubu. S trdim delom in veliko treninga si je prigaral mesto v slovenski reprezentanci.

V šolski telovadnici je pozdravil učence in zaposlene naše šole, se spominjal svojih začetkov v odbojki, obujal spomine na OI, nam razkril, da se v prostem času rad suče okoli štedilnika, možgane pa uri z reševanjem križank. Nekaj besed je o njem spregovoril njegov prvi trener, Urban Oder. Pozdravili so ga še predstavniki Občine Mislinja, ravnateljica naše šole in Vuk Delić, trener kluba Korvolley. Program je spretno povezovala Natalija Križaj.

Sledil je mini trening za vse učence šole in povabilo k vpisu v odbojkarsko šolo Mislinja. Sašo si je seveda tudi vzel čas za avtograme in fotografiranje.