V sredo, 6. 3. 2024, smo imeli četrtošolci tehniški dan. Tekom celotnega dne smo ponovili znanje o elektriki. Na pomoč nam je prišla učiteljica iz Srednje šole Ravne na Koroškem, ki poučuje starejše otroke, ki želijo postati elektrotehniki. S seboj je pripeljala tudi dodatne okrepitve in sicer enega izmed svojih dijakov. Z učiteljicami smo četrtošolci ponovili katere snovi prevajajo elektriko, kako je sestavljen električni krog, na kaj moramo biti pozorni pri delu z elektriko itd. Najbolj zanimiva stvar, ki smo jo spoznali tekom celotnega dne pa je, da smo izvedeli kako deluje svetilnik. To pa še ni bilo vse. Vsak izmed nas si je naredil tudi svojega in ga potem odnesel tudi domov. Po uspešno izdelanem svetilniku, smo naredili še nekaj poskusov s statično elektriko in električnim krogom. Tehniški dan je bil zelo poučen in hkrati zabaven.