Spoštovani starši in skrbnik.

Iz Fakultete za šport so nas zaprosili za pomoč pri obveščanju staršev učenk in učencev o možnosti sodelovanja v raziskavi o telesni dejavnosti v času pandemije.

Otroke so namreč ukrepi za zajezitev pandemije najbolj prizadeli, a verodostojnih in primerljivih podatkov o upadu telesne dejavnosti med njimi v Evropi je premalo. Vsekakor jih je premalo, da bi lahko primerjali učinke različnih ukrepov po državah na telesno dejavnost.

Zaradi tega so se raziskovalci iz 11 evropskih držav na povsem spontan in prostovoljen način združili v skupino, ki bo v naslednjih dveh tednih poskušala zbrati podatke o telesni dejavnosti osnovnošolske populacije in te izsledke predstaviti odločevalcem na najvišji evropski ravni.

V ta namen so pripravili vprašalnik, do katerega lahko dostopate na povezavi https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbmDwnzU-5hT2I59inNIS7m_8ErO0riYNYXM5qKtndp1egpA/viewform?usp=sf_link

V vprašalniku od vas, staršev in skrbnikov, ne zahtevajo nobenega osebnega podatka, niti o vas niti o vaših otrocih.

Izsledki raziskave pa bodo objavljeni tudi na spletnih straneh www.slofit.org.